czwartek, 11 sierpnia 2011

Zapomniane hity (1) - Bobby Brown - "On Our Own" ( Ghostbusters 2 )Tym razem mamy dla was ciekawostkę ze świata muzyki. W końcu kultura amerykańska lat 80-tych, to nie tylko film. 

Czy Wiecie, że podobnie jak w przypadku pierwszej części filmu o Pogromcach Duchów, nagrano i zmontowano teledysk muzyczny do jego kontynuacji?

Sam byłem zaskoczony kiedy przypadkowo dowiedziałem się o jego istnieniu, co prawda pamiętam przez mgłę utwór, który leciał podczas końcowych napisów. Jednak nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje takowy teledysk.
Wykonawcą jest jeden z najbardziej czołowych piosenkarzy popularnego gatunku muzycznego na terenie USA w latach - 86 -94 "NEW JACK SWING" - Bobby Brown. Niedługo dowiecie się więcej na temat owego, jakże wspaniałego i unikatowego gatunku, a właściwie mieszanki muzycznej.
Wracając jednak do konkretnego utworu. Otóż podobnie co w przypadku teledysku Ray'a Parkera Jr., u Bobbiego Browna znajdziemy również wiele ciekawych i interesujących postaci ze świata przemysłu filmowego i nie tylko. - Rick Moranis, Sally Kirkland, Malcolm Forbes, Iman, Donald Trump, Jane Curtin, Lori Singer, Joey i Marky Ramones z zespołu The Ramones i wreszcie śp. Christopher Reeve.
Utwór "On our own" - święcił triumfy na listach amerykańskich przebojów w roku 1989. Znalazł się na drugim miejscu na liście 100 najlepszych utworów w USA, na pierwszym miejscu w gatunku R&B, oraz na czwartym miejscu na liście przebojów w UK. To chyba mówi samo za siebie, nieprawdaż? Zatem dlaczego tak znakomity kawałek muzyczny jest, że tak to ujmę - mało znany, w przeciwieństwie do Ghostbusters w wykonaniu Ray'a Parkera Jr.? Pozostawiam was samych z odpowiedzią na to pytanie.
Tymczasem Music Video znajdziecie oczywiście na youtubie.

Poniżej umieściłem linka do najlepszej pod względem jakościowej wersji teledysku.


Felton Raiman

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza