niedziela, 7 sierpnia 2011

Wieści - Zmarł Bubba Smith aka "Hightower"

W środę 3 sierpnia br. z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 66 lat odszedł od nas Bubba Smith, pamietny "Moses Hightower" z "Akademii Policyjnej" ( odcinki 1-6 ), człowiek o potężnej posturze, wielkiej sile, ale rownież i o ogromnej wrażliwości.Mierzący ponad 2 metry Bubba Smith należał do licznej grupy czarnoskórych futbolistów amerykańskich ( m.in. 
O.J. Simpson, John AmosFrank McRae, Jim Brown ), którzy po sukcesach w sporcie, z powodzeniem przerzucili się na aktorstwo. Występował min. gościnnie w serialach: MacGyver (odcinek 7x10 "Split Decision"), Świat Według Bundych (odcinek 5x16 "All-Nite Security Dude"), Family Matters, Akademia Policyjna (w której ponownie zagrał postać "Hightowera"), oraz Sabrina Nastoletnia Czarownica.

Żegnając Bubbe Smitha żegnamy też prawdopodobnie zapowiadaną od dłuższego czasu 8-ma część Akademii Policyjnej. Trudno bowiem spodziewać się by z tak bolesną luką w obsadzie Steve Guttenberg zdecydował się na realizację kolejnej odsłony przygód naszych bohaterów.
Jednocześnie porucznik Hightower dołącza do trójki swoich kolegów z Akademii - sierżanta "
Eugene'a Tackleberry'ego" ( David Graf. zm. 2001 ), "Thomasa Conklin'a" ( Tab Thacker, zm. 2007 ) oraz "Pani Feldman" ( Billie Bird, zm. 2002 ).
Jakaż to przedziwna ironia losu, że na wieczny patrol udali najpierw najdzielniejsi i najsilniejsi...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza