wtorek, 27 września 2011

Galeria Bad Guy'ów (3) - Thomas Rosales Jr.


W dzisiejszym odcinku z serii "Galeria Bad Guy'ów" przedstawiamy wam niejakiego Thomasa Rosalesa Jr. Urodzonego w 1948 roku w El. Paso w stanie Teksas. Charakterystyczny z wyglądu latynos, który gra zazwyczaj postacie bezimienne, ale za to przyciągające uwagę widza. Specjalizuje się nie tylko w aktorstwie, jest przede wszystkim profesjonalnym kaskaderem. Jego pierwszym filmem, w którym miał okazję popisać się swoimi umiejętnościami była Bitwa o Planetę Małp z 1973 roku. Lista filmów w których brał udział jako kaskader jest naprawdę imponująca, w związku z tym pozwolę sobie wymienić tylko te najważniejsze produkcje dotyczące okresu naszych zainteresowań. - Błękitny Grom, Człowiek z Blizną, Wyścig Armatniej Kuli II, Czerwony Świt, Akademia Policyjna 2, Commando, Trzej Amigos, Nienawiść, Oni Żyją, K-9, Weekend u Berniego, Predator 2, Żółtodziób i wiele wiele innych.

Jednak Thomasa Rosalesa Jr. pamiętamy głównie jako jednego z najbardziej charakterystycznych henchmenów i chłopców do bicia. W końcu spotkał go zaszczyt bycia wyeliminowanym (zazwyczaj w efektowny i brutalny sposób) przez takie legendy kina lat 80tych jak Arnold Schwarzenegger, Sylwester Stallone, Nick Nolte, czy sam Robocop (Peter Weller). Niektórzy pamiętają go jako jednego z młodych partyzantów w filmie Commando, któremu Arnie ucina rękę Maczetą, inni zapamiętali go jako zbira o imieniu Chet (nigdy nie wymieniane podczas filmu) z drugiej części Robocopa. Nieważne w jakiej produkcji wystąpił, tej twarzy się nie zapomina.

Jego aktorska lista filmowa i serialowa nie jest może tak obszerna jak ta dotycząca jego wyczynów kaskaderskich na planach filmowych. Mimo tego ma się czym pochwalić. Ma na swoim koncie ponad 150 produkcji. Zacznijmy od seriali, gdzie wystąpił gościnnie. - Police Squad, Tj. Hooker, Airwolf, Drużyna A (dwukrotnie), MacGyver, Piękna i Bestia, Gliniarz i Prokurator, i inne...
Filmy - Łowca (ostatni film z udziałem Steve'a McQueen'a), Commando, Jak to się robi w Chicago, Oko Tygrysa, Nienawiść, Uciekinier, Robocop 2, Wykonać Wyrok, Predator 2, Gliniarz w Przedszkolu... i mnóstwo innych produkcji zarówno mniej znanych, jak i kultowych. Do dnia dzisiejszego występuje w licznych produkcjach z pod znaku Hollywood, gdzie nadal sprawuje się doskonale w zawodzie kaskadera, a ostatnią wielką produkcją, w której wziął udział był film na podstawie serialu Drużyna A, pod tym samym tytułem.

Wygląda na to, że Chet wybiera się na ulicę Wiejską.  Felton Raiman 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza