czwartek, 28 listopada 2013

Zapomniane hity (9) - Bette Davis Eyes – Kim CarnesW dzisiejszym odcinku przedstawiamy Wam Kim Carnes. Urodzona w 1945ym roku w Los Angeles piosenkarka słynęła ze  swojego niezwykłego chrapliwego głosu przez co niekiedy określano ją mianem „żeńskiej wersji Roda Stewarta”. A może to raczej Rod Stewart powinien być nazywany „męską wersją Kim Carnes”.


Utwór napisany został co prawda już w 1974ym roku przez Donnę Weiss i Jackie DeShannon, ale dopiero nagranie przez Kim jej własnej wersji w roku 1981ym przyniosło mu popularność.

Tekst zadedykowany legendarnej amerykańskiej aktorce Bette Davis z miejsca stał się największym przebojem tego roku, spędzając 9 tygodni na szczycie prestiżowej listy „US Billboard Hot 100” i wygrywając rankingi w 31 innych krajach, a samej Carnes przyniósł dwie nagrody Grammy – za piosenkę i album.

O skali popularność artystki niech świadczy fakt, że w 1985ym została ona zaproszona do udziału w wielkiej inicjatywie muzycznej „USA for Africa” ( niezapomniany hit „We are the World” ) zaś legendę „Oczu Bette Davis” utrwalił magazyn Billboard uznając „Bette Davis Eyes” za drugą najważniejszą piosenkę dekady lat 80ych.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk wyreżyserowany przez samego Russella Mulcahy’ego – reżysera opisywanego na naszych łamach „Nieśmiertelnego” a także m.in. Błękitnego Lodu (1992), Niesamowitej McCoy (1993) i Cienia (1994).  Autor: Mazin

1 komentarz: