piątek, 25 listopada 2011

Zapomniane hity (4) - BABYLON A.D - "The Kid Goes Wild"Babylon A.D to amerykańska grupa hard-rockowa, powstała w 1988 roku w San Francisco. Zespoł składa się z następującej ekipy: Derek Davis - wokalista, Dan De La Rosa i Ron Freschi - gitarzyści, Jamey Pacheco - perkusista, Robb Reid - basista.
Grupa wydała do tej pory pięć albumów. Pierwszy i jednocześnie najbardziej znany ukazał się w 1989 roku. Takie hity jak "Bang go to the Bells", "Hammer swings down", "Desperate", czy tytułowy "The Kid Goes Wild" znalazły się na pierwszych miejscach listy przebojów muzyki typu metal, natomiast cała kompilacja otrzymała status złotej płyty.
Teledysk do utworu "The Kid Goes Wild" powstał z myślą wypromowania drugiej części Robocopa. Jak możecie się domyślać, video klip okraszony jest fragmentami filmu. Ponadto wokół sceny, na której grają członkowie grupy muzycznej Babylon A.D, spaceruje sam Robocop (nie jest mi wiadome, czy jest to Peter Weller). Rok później nieco podobną koncepcję zaprezentował zespół Gun's & Roses, promując kontynuację Terminatora.


Zachęcam do obejrzenia teledysku.            Felton Raiman

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza