wtorek, 22 listopada 2011

Z KRAJU I ZE ŚWIATA

Przed wami najnowsze i nieco mniej nowsze wiadomości dotyczące wydań filmów dvd i blu ray z okresu lat 80tych. Jak już wspomniałem część wiadomości nie jest do końca aktualnych, jednak postanowiliśmy, że poinformujemy was o tym co niedawno ukazało się na świecie. Obiecujemy, że od następnego razu będziemy was informować już na bieżąco.

Wydania polskie:

30 września ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu ukazała się najlepsza ekranizacja Wyspy Skarbów w wersji DVD. Prawdopodobnie jest to także najlepszy film o piratach. Niech was nie zwiedzie fakt, iż jest to produkcja przeznaczona dla telewizji, a nie dużego ekranu. Zapewniam was, że film nie sprawia wrażenia produkcji nisko-budżetowej. Świetna gra aktorska, w szczególności Ś. P. Charltona Hestona w roli nieustraszonego Johna Silvera. Ponadto jedna z głównych ról przypadła młodemu Christianowi Bale'owi. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Polskie wydanie jest identyczne z amerykańskim, nie posiada żadnych dodatków. Brawa należą się dystrybutorowi za to, że zadbał zarówno o dodanie polskiego lektora, jak i napisów. Śmiało Polecam.
Jeden z kultowych amerykańskich seriali obyczajowych ukazał się poraz pierwszy w polsce na dvd. Niestety wydanie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze okładka wprowadza klientów w błąd, informując, że serial posiada polskie i angielskie. Prawda jest taka, że dostajemy jedynie polskiego lektora, co jest kpiną ze strony dystrybutora. Nie mówiąc już o jakichkolwiek dodatkach. Po drugie zaś, w zestawie powinnyśmy otrzymać cały pierwszy sezon serialu czyli 24 odcinki, tymczasem jest ich tylko 15.
Nie wiem czy mogę polecić ten zestaw. W sumie to narazie jedyne wydanie pierwszego sezonu Dynastii. Z drugiej strony poważnie się zastanówcie nad zakupem. Cena wynosi aż 124zł.


Ze świata:

7-go listopada ukazało się europejskie wydanie filmu Exterminator. Exterminator jest chyba najbardziej udanym, aczkolwiek mało znanym klonem serii Death Wish z Charles Bronsonem w roli głównej. Jest to całkiem sprawnie wykonane kino sensacyjno- kryminalne, charakteryzujące się sporą ilością scen sadystycznej przemocy. Nie bez powodu film był zakazany w większości krajów. A jego pełna, nie okrojona wersja miała premierę w USA dopiero w 2004 na dvd. Niemniej film jest warty uwagi. Jednocześnie ostrzegam, że film jest bardzo ponury (mieszanka klimatu końca lat 70tych z początkiem 80tych), w związku z tym raczej nie nadaje się do oglądania w okresie jesiennym i zimowym. Śmiem wątpić czy Exterminator zostanie kiedykolwiek wydany w Polsce. Póki co można nabyć wydanie europejskie DVD lub najnowsze wydanie Blu Ray, które nie posiada blokady regionalnej i zawiera ciekawy dokument na temat powstawania filmu.
Czerwony Skorpion to jeden z najbardziej kultowych filmów akcji z Dolphem Lundgrenem, który od pewnego czasu jest wydany w formacie DVD. Oczywiście nie w Polsce. Natomiast już 27 listopada po raz pierwszy ukaże się na nośniku Blu Ray i to w wersji reżyserskiej (USA i UK). Chyba jednak warto było tyle czekać? Z pewnością będzie to łakomy kąsek dla fanów amerykańskich lat 80-tych. Niestety nic mi nie wiadomo na temat polskiego wydania.
Niedługo kolejna porcja newsów z kraju i ze świata.


       
       Felton Raiman

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza